Luksusowe apartamenty w neoklasycystycznej kamienicy w pobliżu Nowego Światu - Okólnik, Warszawa - Zobacz szczegóły, ref. 5168 - Hamilton May
Wybierz nieruchomości, które chcesz obejrzeć
Wyczyść listę
Niepoprawny numer
Zapoznałem/łam się z treścią klauzili informacyjnej.

Luksusowe apartamenty w neoklasycystycznej kamienicy w pobliżu Nowego Światu


Zdjęcia inwestycji Kamienica Ordynacka

Kamienica Ordynacka

Hamilton May prezentuje eleganckie apartamenty w zabytkowej, kompletnie odrestaurowanej kamienicy, usytuowanej w prestiżowej lokalizacji przy Trakcie Królewskim.


Kamienica Ordynacka

Kamienica Ordynacka powstała w latach 1911 - 1912 i była jednym z najwytworniejszych budynków swojej epoki. Jej budowę sfinansowała księżna Ludwika Czartoryska, a autorem projektu był najprawdopodobniej Henryk Julian Gay.

W 1914 r. w narożnej kamienicy Okólnik 11 A swój pensjonat miała Laura Colonna-Walewska. W okresie międzywojennym w kamienicy mieszkał Władysław Grabski, dwukrotny premier II RP. W czasie II Wojny Światowej kamienica została częściowo uszkodzona. Główne zniszczenia polegały na zburzeniu południowo-wschodniego narożnika budynku oraz spaleniu całego drewnianego poddasza.

Inwestycja zrealizowana była w 3 etapach. W ramach pierwszego przeprowadzono rewitalizację wnętrz a także odrestaurowano wewnętrzny dziedziniec i wejścia do klatek schodowych. Drugi etap obejmuje adaptację poddasza budynku na cele mieszkalne, w wyniku którego powstało 10 apartamentów o powierzchni od 36 do 220 m2 oraz remont elewacji kamienicy. W trzecim etapie odbudowano narożnik kamienicy od strony ul. Okólnik.


Lokalizacja Kamienicy Ordynacka

Kamienica Ordynacka zlokalizowana jest w jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji w Warszawie. W bezpośrednim sąsiedztwie budynku znajdują się m.in.: Zamek Ostrogskich, Muzeum Fryderyka Chopina, Skwer Bohdana Wodiczki oraz Uniwersytet Muzyczny. Poniżej, u stóp skarpy, rozciąga się wspaniały widok na Wisłę i rozświetlony Most Świętokrzyski.


Apartamenty w Kamienicy Ordynacka

Powierzchnie mieszkań w Kamienicy Ordynacka zawierają się w przedziale od 33 do 220 m2. Lokale na ostatniej kondygnacji mają wysokość od 2,90 do 3,10 m. a na niższych kondygnacjach przekraczają 3 m. wysokości.


Ogólne informacje

Wszystkie osoby zainteresowane kupnem lub najmem apartamentu w tej unikalnej inwestycji zapraszamy do kontaktu z biurem Hamilton May.

Dodaj swoją nieruchomość w Kamienica Ordynacka
Zadzwoń do Hamilton May od 9:00 do 18:00 na:
(+48) 22 428 16 15
oferta nr 5168
status
Istniejący

Miasto
Warszawa

Ulica
Okólnik

Dzielnica
Śródmieście

cena sprzedaży od
775 000 PLN

Śr. cena sprzedaży/m2
15 000 PLN

cena wynajmu od
3 100 PLN

Śr. cena wynajmu/m2
75 PLN

ilość mieszkań
92

od centrum
w centrum

wszystkich pięter
6

Podobne inwestycje